Ohlasy v médiích

Strakonický deník - Certifikace paliativní péče


Časopis Kompost - březen 2024


Časopis Sociální služby - leden 2024


Zpravodaj města VodňanyČasopis Sociální služby - říjen 2023


Časopis Sociální služby srpen - září 2023


Časopis Sociální služby - duben 2023


Článek v březnovém vydání časopisu Kompost

V březnovém čísle časopisu Kompost je na straně 8 článek o našich seniorech, jak se starají o ptáčky

Celý časopis je ke zhlédnutí zde: kompost-03-23.pdf


Oslava 100 let paní Vavruškové


Poděkování na Šlágru


Návštěva strakonického muzea


Dar od Nadačního fondu POKORA


Český rozhlas České Budějovice - Zprávy 1. únor 2022

Nejdřív stačily tašky, teď už je třeba auto. O donášku knih z knihovny mají vodňanští senioři zájem

Dostat literaturu dostat i k těm, kteří by se ze zdravotních důvodů čtenáři stát nemohli, se snaží vodňanská knihovna. Aktivizační pracovnice domova pro seniory už jezdí do knihovny pravidelně. A tašky dokonce musela vyměnit za služební vůz.

Várku literatury pro klienty pravidelně přiváží z místní knihovny aktivizační pracovnice vodňanského domova pro seniory Nela Hollerová. „Dneska tady mám Berana, Klostermanna, Steelovou a spoustu  časopisů, teď jsou hodně populární časopisy Historie a Retro,“ ukazuje.

Na svou zásilku už čeká i Petr Kovařík. „Člověk nemusí pořád jen ležet na posteli, tady je dost času na čtení. Doma jsem také četl, ale tam jsem musel zvládat i jiné věci,“ říká.

Spolupráce Knihovny Gelasta Vodňanského s domovem pro seniory vznikla před víc než rokem. V té době její ředitelka Kateřina Mašlová pomáhala s péčí o klienty jako dobrovolnice. „Tehdy byla větší část zaměstnanců v karanténě a byla nouze o pracovníky. Já jsem při té práci zároveň komunikovala s klienty, povídali jsme si o knihách, knihovně a získala jsem první tři čtenáře,“ vzpomíná.

Později péči o čtenáře v zařízení převzala Nela Hollerová, které se podařilo sehnat dalších sedmnáct zájemců. „Nejdřív jsem chodila do knihovny jen se dvěma taškami, ze začátku toho bylo málo, ale pak to narostlo, přišli do domova i noví uživatelé, kteří měli větší zájem o knihy,“ vypráví.

Na zásobování tolika čtenářů už si s taškou nevystačí. „Musela jsem si začít půjčovat služební auto. Většinou jednou za tři týdny vyrazím, to už mě klienti urgují, že nemají co číst,“ dodává.

Knihovna Gelasta Vodňanského nabízí dovoz knížek i těm, kteří jsou doma, ale jejich zdravotní stav jim neumožnuje dojít si do knihovny. Stačí se telefonicky domluvit.


Článek - Prachatický deník

 


Realizace projektu "Cesta časem"

 


Cena "Ď"


Časopis Sociální služby - listopad 2021

 

 


Článek v časopisu Kompost - listopad 2021


Článek v časopisu Zdravotnictví a medicína č. 10/2021